Karta - produktu

WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW RYBNIK

Energiczni, uśmiechnięci ludzie, dynamicznie rozwijająca się gospodarka, niezapomniane wydarzenia kulturalne, emocje sportowe, najlepsza wypożyczalnia samochodów Rybnik...

Gdy wybierasz się do Rud z Rybnika warto zatrzymać się na chwilę w uroczej dzielnicy Rybnika – Stodoły, przy trzech nowo oddanych do użytku punktach małej informacji turystycznej opracowanych i przygotowanych przez nieformalną miejscową grupę miłośników historii.

Pierwszy punkt znajduje się przy dawnych budynkach celnych przy ul. Rudzkiej. Nie sposób nie zauważyć dawnej budki strażniczej, bowiem przechodzi tamtędy wspólna droga rowerowo – piesza. Jeśli nie chcemy podążać tamą, bez żadnego problemu można bezpiecznie przejechać rowerem przez Stodoły aż do Paproci. Niestety od Paproci nie jest już to dobry pomysł, aby kontynuować podróż rowerem do Rud. 

Wobec tego najlepszym rozwiązaniem jest wypożyczalnia samochodów Rybnik, kóra oferuje wynajem aut Rybnik, wynajem aut Rydułtowy, wynajem samochodu Wodzisław Śląski.

Można wynająć samochody małe, ale również większe jak np wynajem busa Rybnik, wynajem busa Wodzisław Śląski i wiele innych

Wracając do naszego punktu na budce zauważymy z obu stron dwie tablice. Jedna zawiera informacje na temat trudnej przeszłości z lat 1922 -1939, kiedy to Stodoll a później Hochlinden stało się wsią nad granicą pomiędzy Niemcami a Polską.

Wszystko to ukryte w ciszy zieleni, wśród pachnących kwiatów, nad wodą... A przecież wciąż jesteśmy na Śląsku, w mieście przemysłowym, w Rybniku...

To miasto zaskakuje, zaciekawia, intryguje.

Dla mieszkających tu ludzi Rybnik to po prostu dom, do którego z dumą zaprasza się przyjaciół.
Dla przypadkowego turysty, przygotowanego na typową dla śląskich miast szarość, to prawdziwa oaza, ukryta pośród zacisznych lasów dawnej puszczy śląskiej.