Karta - produktu

AUTO NA WEEKEND KATOWICE

Przygoda, przygoda każdej chwili szkoda... Łapcie promienie słońca !

Nadchodzi sobotni poranek, czas wolny dla wielu ludzi, a dla mnie? Czas na przygodę !

Dobrym pomysłem na ciekawy wypad za miasto może się okazać odwiedzenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej, na której można zwiedzić wiele ciekawych zabytków i miejsc.


Jednym z nich jest Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, wartym odwiedzenia jest również Szlak Orlich Gniazd, Ojcowski Park Narodowy i Maczuga Herkulesa.
Na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego znajdują się przepiękne i liczne jaskinie w Dolinie Prądnika takie jak Jaskinia Ciemna czy też Grota Łokietka.


Znajdziemy tutaj wiele ciekawych miejsc na postój zarówno dla dwóch jak i również czterech kółek - samochodów z wypożyczalni Transporters w Katowicach. A w czasie relaksu możemy zasmakować tutejszych smakołyków i potraw regionalnych takich jak pieczonki, tatarczuch czy sok z czarnego bzu... :)


Kolejnym dobrym przykładem na spędzenie weekendu jest wycieczka, dzięki wypożyczalni samochodów Katowice na trasie Ustroń – Wisła – Szczyrk.


Zaczynając swoją wycieczkę, warto się zatrzymać na chwilkę w Ustroniu choćby dlatego aby wjechać kolejką na Czantorię, by podziwiać widoki i zobaczyć jedyną w swoim rodzaju sokolarnię, gdzie można na żywo zobaczyć drapieżne ptaki żyjące w naszym kraju.


Dalej wędrując w stronę Wisły możemy zatrzymać się na słynnym Bulwarze Księżycowym, gdzie w pobliżu można odpocząć w parku, bądź w wodzie krocząc śmiało po płyciźnie. Niedaleko w rezerwacie przyrody Wisły możemy zobaczyć sztuczny wodospad jak również piękną zaporę w Czarnej.
A kończąc naszą wycieczkę w Szczyrku warto spróbować Serków Górskich i odwiedzić kolej linową na Skrzyczne gdzie znajduje się najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego.Na zakończenie chciałabym dodać że obie propozycje są zarówno dobre na wypad jednodniowy, jak również weekendowy, a dla chętnych może braknąć czasu aby wszystko zwiedzić mając nawet dwutygodniowy urlop. W miejscach tych jest tak wiele ciekawych i pięknych miejsc. Wszytkie możecie zobaczyć korzystając z promocji weekendowej wynajem samochodu Katowice.

.NK